O Mapování

Z mnoha stran slyšíme kritiku českého vzdělávání. Zároveň jsme ale přesvědčeni, že na mnoha pracovištích pedagogických fakult v Česku se už děje hodně kvalitní přípravy učitelů. Chceme to ukázat. Zviditelnit vzdělavatele, kteří na sobě pracují a šířit jejich skvělou práci nejen formou letmé inspirace, ale předáváním detailních informací, zdrojů a materiálů k dané inovaci nebo dobré praxi…

…abychom nemuseli v Hradci vymýšlet kolo. Pokud ho v Plzni už mají, tak ať si ho můžeme půjčit, upravit a rovnou jezdit.

Jaké projekty mapujeme?

Nejdříve jsme začali mapovat projekty Otevřené výzvy, jelikož jsme přes tento program Otevřena a NF Abakus již věděli, na koho se obrátit a o čem přesně inovace je.

Dál nás ale zajímá jakákoli inovace nebo dobrá praxe, která se věnuje rozvoji pedagogicko-psychologických kompetencích učitele, nejlépe ve vztahu k profilu absolventa, který se chystá v rámci Reformy vzdělávání učitelů. 

Pokud máte tip na předmět, kurz, metodiku nebo konkrétního vzdělavatele, který podle vás připravuje učitele tak, že může inspirovat okolí, dejte nám prosím tip skrz odkazy.

Ozvěte se nám na: atlas.inovaci@otevreno.org

Jak Mapování probíhá?

Když dostaneme tip na to, s kým si můžeme popovídat, domluvíme si se vzdělavateli 90 minutový rozhovor, v rámci kterého se ptáme na příběh jejich i dané inovace nebo dobré praxe.

Potom společně vyfotíme portrét na web a po zpracování nahrávky rozhovoru a zaslaných materiálů posíláme příběh inovace ke schválení a doplnění.

Snažíme se, aby celý proces vzdělavatelům nepřinášel víc práce, než je nutné pro kvalitní zmapování jejich činnosti.

Děkujeme, že nám posíláte tipy na výuku, která podle vás stojí za šíření.

Za tým Mapování inovací v Otevřenu vás zdraví

Hana Švabíková – vedoucí podprogramu Mapování inovací ve vzdělávání učitelů, vedoucí personalistiky

Jan Chmelař – učitel, realizátor podprogramu Mapování, produkční podprogramu Otevřená výzva

Simona Kubátová – produkční podprogramu Inovátorské konference

Atlas inspirativní přípravy učitelů je financovaný také nadačním fondem Abakus. Kvalitní a moderní vzdělání považuje nadační fond Abakus za základní nástroj pro to, aby mohla nová generace uspět v měnícím se světě 21. století. Proto dlouhodobě podporuje inovátory a průkopníky na poli vzdělávání.